Cadıların Kullandığı Alfabeler

Rag Nel

Karga
7 Farklı Cadı Alfabesi. Bunlar 'Alphabet of the Magi, Angelic, Daggers, Enochian, Malachim, Passing the River, Theban'dır.Theban
Theban alfabesi , erken modern okültistler tarafından kullanılan ve Wicca hareketinde popüler olan bir yazı sistemi, özellikle Latin alfabesinin bir ikame şifresidir.
Adsız.png


Alphabet of the Magi

Magi Alfabesi, 17. yüzyıl okültizminde tılsımlarda ki yazıtlar için kullanılan İbrani alfabesinin bir varyantının modern adıdır. Bu, Theseus Ambrosius (1469–1540) tarafından Introductio in chaldaicam linguam'da verilen Sami alfabesinin bir varyantına dayanmaktadır.
c08718a4e40c82d246a3c00f7b70d43a.png


Passing the River
Heinrich Cornelius Agrippa tarafından Third Book of Occult Philosophy'de açıklanan 22 karakterden oluşan okült bir alfabedir.

ptr.gif


Daggers
Hançer alfabesi, 19. yüzyıl okültisti Aleister Crowley (aynı zamanda Baphomet figürünün ünlü bir görüntüsünü yaratan) tarafından geliştirilen bir ikame şifresidir.
indir.png


Enochian

Enochian, 16.yy'daJohn Dee ve meslektaşı Edward Kelly tarafından meleklerden alındığı söylenen bir dildir. Bu dil, Dee tarafından Meleksel olarak adlandırıldı ve daha sonra sonra ki yazarlar tarafından ' Enochian ' olarak anılmaya başlandı.
enochian.gif


Malachim
16. yüzyılda Heinrich Cornelius Agrippa tarafından yayınlanmış bir alfabedir. İbrani ve Yunan alfabelerinden türetilmiştir. Malachim 'hebrew' in çoğul hali olup, melek veya haberci demektir.
indir (1).pngAngelic

Dil olarak İsa'nın ölümünden yüzyıllar sonra melek krallıklarını inceleyen bilim adamları, özellikle Heinrich Cornelius Agrippa tarafından yapıldı. Senaryo ilk olarak üçüncü kitabı Of Occult Philosophy'de yayınlandı . Yazı ve dil, meleklerle iletişim kurmak için icat edilmiş ve daha sonra bu sembollerin "Tanrı tarafından" gönderildiği, meleklere verildiği ve daha sonra insanlara geçtiği iddia edilmiştir. Bu senaryoda yazılmış bilinen hiçbir büyük kitap çıkmadı.

Günümüzde hala ara sıra ritüellerde kullanılmaktadır.

indir (2).png
 
Son düzenleme:
Üst