Denge Meditasyonu

remariel

Karga
20240530_122721-01.jpeg İnsan maddi ve süptil gerçeklikte dengesini kurmalı ve ona göre yaşamalıdır. Güneşin ay ile, göğün yer ile olan bağlantısını kendi yaşamına entegre etmelidir insan. En önemlisi de süptil gerçekliği dengeye ulaştırmaktır. Çünkü dengeyi yaşayan bir ruh dengeli bir realitededir aynı zamanda. Kendi denge meditasyonumu sizler ile paylaşmak istiyorum.

Yapılışı
  • Öncelikle rahatsız edilmeyeceğiniz bir ortamda rahat olabileceğiniz bir konumda meditatif hale geçin. Odağınızı tamamen içeriye yönlendirdiğinizde derin bir nefes alarak niyette bulunun. Örneğin, kendi element dağılımımı dengelemeye niyet ediyorum, gibi.
  • Sonrasında kendinizi dünyanın orta noktasındaki manyetik alanında olduğunuzu imgeleyin.
Ben meditasyonlarımda simya sembollerini kullanırım. Taç çakranıza dengeyi temsil eden önce ateş sonra su elementini şekildeki gibi imajine edin. Ardından aynı işlemi tersi olacak şekilde kök çakranıza uygulayın. Benim önce su sonra ateşi veya önce ateşi sonra suyu birleştirmemin nedeni bu iki üçgeni birleştirince düzgün bir dörtgen elde etmek. Dört numerolojide güçlü temeller ve düzeni ifade eder. Tabii siz farklı bir element kombinasyonu da tercih edebilirsiniz. Meditasyona geri dönelim.

• Yavaş ve derin nefesler alırken elementlerin dengelendiğini hissedin, verirken ise tüm blokajların kalktığını fark edin. Nefes alıp verirken kendi süptil gerçekliğinizde bir vorteks açıldığını fark edeceksiniz.
Bu vorteks aslında bilinçli nefesin önemini temsil etmektedir. Ben kendi vorteksimin tepesinin bir ağaç başına bağlandığını seçerim. Bu imajinenin çalışmaya topraklama yani demirleme etkisi ile realiteye dönüştürmekte kolaylık sağlayacağını düşünürüm.

Aslında bu çalışmada beş elementin hepsini çalıştırmış olduk. Dünya toprağı, vorteks havayı, insan eteri, üçgenler ise ateş ve suyu temsil etti...
Umarım faydalı bir örnek olmuştur. Keyifli meditasyonlar dilerim.

Beş elementin simyadaki karşılığı

1f1246e50129040515ec51e4df61ccf7.jpg