Tongue Fu - Sözlü Dövüş Sanatı

Vita

Üye
Dovüş Sanatları Nedir?

Dovüş sanatları veya savaş sanatları, çeşitli kurallara bağlanarak sistemleştirilmiş fiziksel mücadele ve talim geleneklerinin ve spor dallarının ortak adı. Günümüzde bu sporlar; fitness, kendini koruma, zihinsel disiplin, karakter gelişimi, kendine güven ve karşılıklı mücadele amacıyla yapılmaktadır.

Günümüz

Yukarıda okumuş olduğunuz tanım, vikipedideki dövüş sanatlarının tanımıdır. Peki bu ne kadar doğru? Geçmiş dönemlere baktığımızda insanların hayatta kalması için sürekli bir savaş halinde olmaları gerekiyordu. Günümüzde ise teknoloji ve uygarlık geçmişe nazaran fazlasıyla gelişti. Artık insanların kendini koruyabilmesi için fiziksel güce çok da ihtiyacı kalmadı. Kişilerin kendini koruyabilmesi ve hatta saldırabilmesi için yeni nesil dövüş sanatlarına ihtiyaç var. Sözlü dövüş sanatlarına.

Tongue Fu Nedir?

Tongue Fu, hem bir arkadaşınızla sohbet ederken kullanabileceğiniz hem de patronunuzdan maaşınıza zam yapmasını isterken kullanabileceğiniz, kelimenin tam anlamıyla hayat kurtaran bir sanattır. Boş insanlardan çok rahatça kurtulabilir, karşınızdakinin düşünmeden söylediği basit bir kelimeyi ölümcül bir silaha çevirebilirsiniz.


0000000066647-1.jpg
 
Üst