Lament

Teğmen
Üye
Merhaba Kargalar! Bu yazımda sizlere geçmiş yaşamı veya yaşamlarımızı hatırlama tekniklerinden; bir öğretmenimin bana açıkladığı ve deneyimlediğim bir tekniği deneyimlerimle birlikte paylaşacağım. İyi okumalar..

Geçmiş Yaşam ve Reenkarnasyon
43d95b2312ff74f118368708ea3438a5.jpgReenkarnasyon veya ruh göçü, ruhun sürekli olarak tekrar bedenlendiğine inanan insanların bu olaya verdiği addır. Reenkarnasyon kavramı Asya dinlerindeki tenasüh kavramından biraz farklı olmakla birlikte, benzerlik arz eder. Hindular, Budistler, Jainistler, Vikanlar, Kaodaistler, Ekistler, Spiritüalistler'in yanı sıra Dürzîlik ve Nusayrîlik gibi Orta Doğu'da yayılmış bazı dinlerde de bu inanış mevcuttur.

Spiritüalizm ve cadılıkla ilgilenmeye başladığımdan beri hatta dinleri ve inanç biçimlerini araştırmaya başlamamdan beri önce "Geçmiş yaşam var mı?" sonra "Acaba geçmişte nasıl biriydim?" gibi gibi sorular sorbaya başladım ve bu konuyu araştırmaya koyuldum. Pek çok kez değişik ve karşıt görüşlere maruz kaldım ama bu merakımı daha da arttırdı..

Reenkarne olduğumuz bedene veya yaşamlara ulaşmak sandığımızdan kolay aslında; sadece sabırlı olmak ve pratik yapmak önemli kendi nezdimde..
Paylaşacağım teknik bir bakıma alıntıdır. Çünkü bana anlatılan teknik buydu ve temel mantığını öğrenince kendi tekniklerinizi bulmanız her konuda size daha faydalı olacaktır.

Hatıralar Oteli

Teknik:
Tekniğe başlarken klasik bir meditasyondan farklı olan tek şey biraz daha uzun soluklu ve ne kadar ilerleyeceğiniz veya geri gideceğinizin size ve çabanıza bağlı olması..
Nefes teknikleriyle başlayabilirsiniz. İstediğiniz herhangi rahat bir pozisyonda meditasyona başlayın..
Kendinizi meditasyona adapte ettikten sonrasında (zihninizi boşaltın) kendinizi bir otel koridorunda imajine edin.
Koridorun nasıl göründüğü tamamen size kalmış ancak benim tavsiyem mümkün olduğunca az dikkat dağıtıcı öğe bulunması, sade olması.
Sağınızda ve solunuzda sıra sıra dizilmiş kapılar bulunmakta. Her bir kapı siz açana kadar kapalı görünüyor. Koridorun sonunu göremiyorsunuz henüz.

view-down-hotel-corridor-with-illuminated-lamps-on-royalty-free-image-1704470736.jpg

Bu görsel gibi imajine edebilirsiniz sadece sade ve kapıların kapalı olduğu biçimi gibi...

9ffa34ee5aac6ac9f35d86ff703f69aa.jpgSırasıyla her bir kapıyı açmaya başlayın. Bir kapıyı açtığınızda önce en yakın tarihte hatırladığınız bir anıyı görüyorsunuz. Sonraki kapıda daha da geçmiş bir tarih.. sonra daha geçmiş, daha da geçmişe.. Bu şekilde kapıları açmaya ve içerideki anıları, hatıraları hatırlamaya devam edin.. Bir süre sonrasında koridorda yeni bir kapı açtığınızda siyahlıkla karşılaşabilirsiniz veya boşluk. Bir süre kendinize zihninize izin verin kalın orada...
Herhangi bir şey görmeye çalışabilirsiniz. Yorulduysanız ilk çalışmanızı burada bırakabilirsiniz. İlk çalışmanızda tüm reenkarnelerinizi tüm geçmiş yaşamınızı hatırlayacaksınız veya göreceksiniz diye bir şart yok.
Çalışmayı sonlandırdıktan sonrasında gördüklerinizi bir düşünün. Tekrar bi aklınızdan geçirin. Son bıraktığınız kapıda renk hüzmeleri gördüyseniz az da olsaa başarmış sayılabilirsiniz ama daha yeni başladığınızı unutmayın.
Daha sonraki çalışmalarınızda daha da ilerleyebilirsiniz. Siyah ve karanlık gördüğünüz kapı renklenebilir. Renkler gördüğünüz kapı görüntüye veya anılara açılabilir.
Bu şekilde geriye gidebilir hatıralarınızı hatırlamaya geçmiş yaşamınıza ulaşmaya çalışabilirsiniz.

Kendi yaptığım ilk çalışmamda renk hüzmeleri görmüştüm. Sonraki çalışmada görüntüler gördüm. Sonrakinde ise daha ayrıntılı hatıralar anımsadım ve araştırmaya koyuldum. Gördüğüm anılar hangi döneme ait? Nerede? Nasıl biriydim? Neye benziyordum? Etrafımda tanıdık olan bir şeyler var mı? Bunlara göre araştırmaya koyulup geçmiş yaşamınıza dair bilgi edinebilirsiniz.

Temelinde teknik bu şekilde ama bu tekniği daha sonrasında geliştirip kendi tekniğinizi yaratabilir ve onu kullanabilirsiniz.
Görülerden edindiğiniz bilgileri not alabilirsiniz ve daha sonrasında karşınıza çıkan diğer görülerle veya edindiğiniz bilgilerle karşılaştırabilirsiniz.
Şimdiden sizlere iyi çalışmalar diliyorum. Herhangi bir sorunuz varsa bilgime dahilse cevaplarım; yorumlara yazabilirsiniz.. Farklı teknikler biliyorsanız da konu altında tartışabilir; dilerseniz de konu olarak açabilirsiniz. İyi çalışmalar :))