Mürekkep

Gece V

𝓚𝓲𝓷𝓰 𝓸𝓯 𝓥𝓸𝓷
Yönetici
Lider
Merhaba Kargalar,1677023546986.png

Bazı cadılar gölgeler kitabını ya da içrek tuttuğu defteri özel mürekkeplerle yazmayı severler.

Bu özel mürekkepleri isterseniz satın alabilir, isterseniz de kendiniz yapabilirsiniz.
Majikal bir mürekkep yapmak için öncelikle bir kavanoz alın ve mürekkepte kullanacağınız bitkileri ezip bir kavanoza koyun, kesin ölçüler kullanmak zorunda değilsiniz. Bitkileri koyduktan sonra kırmızı şarap veya votkayı bitkilerin üzerini 1cm geçecek şekilde ekleyin. Kırmızı şarap mürekkebe renk katmaya yardımcı olur fakat bazıları renk vermesi için çay ya da kahve de eklemeyi tercih edebilir.

2 hafta dinlenmeye bırakın. Dilerseniz daha, farklı renkli olması için gıda boyası, kokulu mürekkep yapmak için gül/lavanta veya diğer çiçeklerin sularını ekleyebilirsiniz.

'Yarasa kanı' gibi isimler sadece isimdir, mürekkebin içinde hiç kan yoktur ama bazı dinler ve ekoller kanı mürekkep olarak kullanır.. ancak Wiccan gibi pek çok Pagan bir hayvanı öldürmenin bir insanı öldürmekten farksız olduğuna inanır ve mürekkep olarak kan kullanmaz.

Kesin miktarlar kullanmak zorunda değilsiniz, göz kararı eklemeler yapabilirsiniz. Kavanoz seçerken kapatılabilir kapaklı büyük bir kavanoz kullanmaya özel gösterin. Kavanoza bir şişe kırmızı şarap ekleyin (mürekkep yapımında şarabın kalitesinin bir önemi yoktur). Şarap biraz koku bırakabiliyor, bu kokuyu gül suyu ya da başka bir çiçeğin suyuyla kapatabilirsiniz.. yine de şarap en sevdiğim kırmızı renk tonunu katıyor.

Bazı pratisyenler kırmızı bir mürekkep yapmak istemeyebilir, örneğin yeşil yapmak isteyen birisi şarap yerine -kokusuna karşı da bir önlem olarak- votka kullanırlar. Eğer öyle yapacaksanız renk katmak için yaklaşık ¼ fincan kahve telvesi ve yaklaşık ¼ çay yaprağı ekleyin. Bunlar kahverengi bir renk verecek ve ayrıca kokuya katkıda bulunacaklardır.

Yaklaşık 5 adet ezilmiş tarçın çubuğu, yaklaşık ¼ fincan karanfil, yaklaşık 1 yemek kaşığı zerdeçal (sarı renk için), yaklaşık bir çay kaşığı sığla granülü, yaklaşık bir çay kaşığı ejderha kanı tozu, yaklaşık 1/8 bardak kırık karabiber ve eklemek istediğiniz diğer otları kullanabilirsiniz.

Bu karışımı ara sıra karıştırarak yaklaşık bir hafta kadar bekletin ve sonrasında daha küçük kavanozlara süzün.. böylece her kavanoza farklı gıda boyaları ekleyip çeşitli renklerde mürekkepler kazanabilirsiniz. Miktar söylediğim gibi kesin değil, göz kararı yapmanız ve biraz da deneme yanılma yöntemi ile ilerlemeniz gerekecek.

Daha iyi muhafaza etmek için buzdolabında saklayabilirsiniz.
İleride mürekkep tarifleri paylaşırım.. hoş kalın.
 
Üst