Astral Tekniği ve Çeşitli Yöntemler

Gece V

𝓚𝓲𝓷𝓰 𝓸𝓯 𝓥𝓸𝓷
Yönetici
Lider
Astral Tekniği ve Çeşitli Yöntemler715a9b15681c2a0000627df851906237.jpg

Hazırlıklarını tamamladığından emin olduktan sonra uzan ve gevşe. Olabildiğince az şeyin seni rahatsız ettiğinden emin olmakla başla işe. Bu elektronik bir aletin ışığı olabilir, gün içerisinde yaşanan ve kafana taktığın bir şey olabilir. Seni rahatsız eden her şeyi kafandan ve bedeninden attığından emin ol. Eğer zihnin ve bedenin rahatsa gevşetme işlemine başlayabilirsin. Genel tavsiyem nefes egzersizleridir. Bunlar için kendinizi kasmanıza gerek yok. 4sn nefes alıp (burundan), 3-4sn nefes tutup, 7-8sn nefes (ağızdan) verilerek başlanabilir.
Bu işlemin ana amacı, kalp atışınızı ve nefesinizi stabilize etmektir. Enerjiniz de zaten bunlarla paralel olarak dengelenecektir.
Astral seyahatin bilinçli yapımı için iyi denebilecek seviyede enerji kontrolüne ihtiyacımız var. Enerji kontrolü de dahil olmak üzere tüm hazırlıklarımız tamam ise çıkmanızı engelleyecek birkaç unsur kalacaktır.

Bunlardan ilki, duygularınız.
Duygular, enerjidir.
Astral seyahat hakkında derine itmeye çalıştığınız endişeler ve içsel korkular olması gayet olasıdır. Ancak bunları geriye itmeye devam ederseniz, çıkış esnasında yaşanan belirtilerde, aşırı heyecandan dolayı kendinizi engellemiş olursunuz.
Etrafta duyduğunuz "çıkınca geri dönemezsiniz, ölürsünüz." Ya da, "siz çıkınca bedeninize bir ruh ya da şeytan girebilir. "tarzı cümleleri aklınızdan atın. Bunların hiçbiri gerçek değil, hayatında bazı şeylerin sadece hayalini kurmuş ve aşırı tembellikten dolayı yapmaya yaklaşamamış kişilerin safsatalarından öte değildir bu sözler. Astral alemden geri dönmeniz istemeniz kadar basit. Korktuğunuz ya da aykırı bir durum yaşadığınız zaman da bedeninize geri dönüş yapacaksınız zaten. O yüzden eğer gerçekten çıkmak istiyorsanız, kendinizi bu tarz gerçek dışı safsatalardan arındırmanız benim kişisel tavsiyemdir. Astralde kendinizi nasıl koruyabileceğiniz ve diğer sorularınıza dair cevapları diğer konularda yazacağım zaten.

İkinci unsur dışarıdan bir etki, yani engellenmek.
Bir kaç kez denk geldiğim için bu unsura değineceğim...
Engellenmek, siz çıkmaya çalışırken bir varlığın bile isteye sizi engellemesi anlamına geliyor.
Bunun olacağını düşünüyorsanız çeşitli korumalar yapabilirsiniz astral çalışması öncesinde.

Tekniğe geçeyim. Şahsen ben sizin kendi tekniğinizi bulmanız taraftarıyım.
Gözünüzü kapatmadan önce bir yere odaklanabilir (odanızın tavanı gibi) ve gözünüzü kapattıktan sonra görmeye çalışabilirsiniz. Eğer gözünüz kapalıyken odaklandığınız yeri görmeye başlarsanız bilin ki çıkmaya başlıyorsunuz. Zaten tamamen görebildiğinizde astralde olacaksınız.

Diğer bir teknik ise su altı tekniği, kendinizi suyun altında imgeleyin. Sonrasında yavaş yavaş yukarıya doğru yüzün, suyun üstüne çıkmayı başardığınızda astralde olacaksınız. Bu tekniği nefes çalışması ile birleştirip, nefes çalışması yaparken battığınızı, bütün durumlarınız stabil olduktan yani hazır olduktan sonra da çıkmaya başladığınızı imgeleyebilirsiniz.

Diğer bir tekniğe geçeyim, siyah tavşanı takip et, gözünüzü kapattığınızda göz kapaklarınızın içine odaklanın. Siyah olarak gördüğünüz yerde zamanla daha fazla siyahlıklar ya da grilikler göreceksiniz. Onları bir tavşana, yılana ya da başka bir hayvana hatta hayvan değil bir trene bile benzetebilirsiniz. Onu takip edin çıkana kadar, o sizi ışığa yani çıkışa götürecektir...

Yazdığım gibi, internette olan teknikleri denemekten ziyade sizin kendi mantığınızla bulduğunuz tekniği kullanmanız taraftarıyım, teknikler örneklerle artabilir. Ama unutmayın ki kedinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Ve kendiniz için en uygun tekniği yine kendiniz bulabilirsiniz...

Son düzenleme:

3kp

Üye
Astral sırasında bedenimde ne gibi değişiklikler hissedebilirim?

Belli hastalıklarım varsa fiziksel olarak bu hastalıkları tetikleme gibi bir olasılığı veya bir zararı var mı?

Korunmaktan bahsetmişsin yani
varlık gibi şeylerle karışalaşabilir miyim, eğer öyle bir durum varsa bana zarar verebilirler mi?

Gece V

𝓚𝓲𝓷𝓰 𝓸𝓯 𝓥𝓸𝓷
Yönetici
Lider
Astral sırasında bedenimde ne gibi değişiklikler hissedebilirim?
Kendi yaşadığım bir olaydan örnek vereyim, ben astralde bir darbe aldığım zaman, darbe aldığım yer bedenimde kızarmıştı. Bedeninde bu tarz şeyler olabiliyor. Diğer şekilde astraldeyken bedenimi çok fazla hissetmiyorum.

Belli hastalıklarım varsa fiziksel olarak bu hastalıkları tetikleme gibi bir olasılığı veya bir zararı var mı?
Evet var. Mesela kalp hastasısın, astralde bir varlık gördün ya da seni çok heyecanlandıran bir olay yaşadın. Zaten bu tarz bir durumda direk bedenine dönersin. Bu senin hastalığını tetikleyebilir. Astralin başlı başına bir tehlikesi yok aslında, normal hayatta senin hastalığını tetikleyecek durumlar orada da tetikleyebilir. Ama bu alerjiler için geçerli değil, ya da sakatlıklar için geçerli değil. Yani senin bacağın kırıksa eğer astralde de bacağın kırık olmuyor.

varlık gibi şeylerle karışalaşabilir miyim, eğer öyle bir durum varsa bana zarar verebilirler mi?
Evet varlık görebilirsin, bu durum gayet doğal. Bu denize girsem balık görebilir miyim gibi bir soru aslında. Sana zarar vermeleri de olası, o yüzden korumadan bahsettim yazımda.

Gece V

𝓚𝓲𝓷𝓰 𝓸𝓯 𝓥𝓸𝓷
Yönetici
Lider
Ben zamanında astral seyahat için bir balon olduğumu imgelemiştim ve atmosfere yaklaştıkça bedenimi hissedememeye başlamıştım. O sıralar daha küçük olduğum için panikleyip bırakmıştım. İsteyenler için yararlı bir teknik olduğunu düşünüyorum 🍁
Hoş.