Çakra Nedir ?

Gece V

𝓚𝓲𝓷𝓰 𝓸𝓯 𝓥𝓸𝓷
Yönetici
Lider
Çakra nedir ?s-d4d3388bc75f06ed736803a313f77aefee1df177.jpg

Çakra, tekerlek ya da dönüş anlamına gelir. Hindu geleneklerine ve bazı inanç sistemlerine göre insanda bulunan enerji merkezlerinin girdap şeklinde dönen enerji alanlarından oluştuğuna inanıldığı için onlara bu isim verilmiştir.

Çakralar, insan vücudunda enerjilerin toplandığı yerler olarak da gösterilebilir. Bir deredeki suyun akması gibi enerji de vücudumuzda akış halindedir. Bu akan enerjinin toplandığı noktalara biz çakra adını veriyoruz. Yani çakralar kısaca bedenin enerji merkezleridir.

Enerji, bedenimizde dolaşırken çakralarımızdan geçer. Bu nedenle çakralarımızın temiz ve düzenli olması gerekir. Şöyle düşünebiliriz,
Derede biriken ve akan suyun daha gür ve düzenli yol alması için aktığı yolun temiz olması, odun parçalarından, taşlardan, barikatlardan arınmış olması gerekir.
Çakralarımızdan geçen enerjilerin de daha sağlıklı, gür ve taze akması için de çakralarımızın dengeli ve temiz olması son derece önemlidir.

Çakralar sadece enerjiyi metabolize eden değil, aynı zamanda enerjiyi sezen araçlar olduğundan, onlar bize etrafımızdaki dünyayı anlatırlar.
Yani, çakralarımız yalnızca vücudumuzdaki enerjinin akışından sorumlu değil, aynı zamanda dışarıdan gelen enerjileri sezmemizden de sorumludurlar. Algılamamız, ve algımızın kuvvetli olması çakralarımızla doğrudan bağlantılıdır. Çakraları düzenli ve temiz olan bir birey etrafındaki enerjileri daha rahat hisseder, çünkü algıları daha açıktır.

Çakralar 2'ye ayrılır, majör ve minör olarak. İnsan vücudunda 7 Majör ve 500'den fazla da minör çakra vardır.

Her bir çakranın kendine has bir rengi ve işlevi vardır.

Çakraların komplike yapılarını ve işleyişlerini anlamanın en doğru yolu her zaman meditasyon ile içe yolculuktur. Kendi bedeninizde olan vorteks şeklindeki bu merkezleri gözlemleyebilirsiniz. Zamanla, gözlemledikçe çakralarınızın işleyişine dair belirli bir bilgi kazanımı elde eder ve bir süre sonra tıkanık olan çakranızı fark ederek gerekli şekilde temizlemeye başlarsınız. Çakra temizleme metodları ve teknikleri konu olarak paylaşılacak zaten.

Son olarak arkadaşlar, kapalı çakra diye bir şey yoktur. Kasıtlı olarak çakraları kapatma işlemi (sadece dışarıya enerji alış - verişine kapatmak) bilinçli majisyenler tarafından kısa süreliğine yapılır, o da çeşitli sebeplerden dolayı.
Tıkanık çakralar vardır. Örneğin, toplum karşısında konuşamayan ya da iletişimde sorun yaşayan birinin boğaz çakrasında bir sorun vardır.

Tüm çakraların tamamen kapalı, işlevsiz olması ve çakraların işlevini yitirmesi bedende enerji akışının sağlanamaması anlamına gelir. Bu muhtemelen ölü bir bedendir.

Gece V

𝓚𝓲𝓷𝓰 𝓸𝓯 𝓥𝓸𝓷
Yönetici
Lider
Çakralarımız eğer ki düzensiz ise bunu nasıl anlayabilirim?
Sarkaç yöntemi ile anlayabilirsin. Diğer yandan kendine odaklandığında, meditasyon sırasında çakralarının dönüş yönüne, enerji akışının netliğine bakarak da hangi çakranda sıkıntı olduğunun çıkarımını yapabilirsin.

Çakralarımdaki enerji eğer düzensizse bu enerjiyi nasıl dengeleyebilirim?
Meditasyonla, yoga yöntemleriyle, çeşitli arınma teknikleriyle dengeleyebilirsin. Bu konuya ayrı bir başlıkta detaylı olarak değineceğim kısa bir zamanda.

Gece V

𝓚𝓲𝓷𝓰 𝓸𝓯 𝓥𝓸𝓷
Yönetici
Lider
Yazı için çok teşekkür ederim oldukça açıklayıcı. Örnek çakra çalışmaları paylaşabilir misin peki? örneğin düzenleyici güçlendirici dengeleyici vs.
Güçlendiriciden kastın nedir, biraz daha açar mısın?

Rica ederim. Discord’dan detaylı olarak çakralarımızı nasıl düzenleyebileceğimizi, sorunlu çakranın hangisi olduğunu nasıl anlayabileceğimizi anlatacağım. Buna ek olarak sevdiğim bir çakra düzenleme çalışmasını kısa süre içerisinde foruma ekliyor olacağım.

Geç cevabım için üzgünüm Kev :’)

Gece V

𝓚𝓲𝓷𝓰 𝓸𝓯 𝓥𝓸𝓷
Yönetici
Lider
Güçlendirici dediğin konu çakralarımıza dış bir etken tarafından güçlendirmeye dair bir enerji manipülasyonumu demeye çalıştın pek anlamadım kevi
Maskotmajik Çocuk, çakralarıma nitro taksam daha hızlı döner mi?
(:
Aklıma geldi,
Birisi kök çakrasının yerini değiştirdiğini söylemişti, yere sert oturmuş sanırım...

Ben de sorayım; ölen birinin ruhunu, bir bedene yerleştirmek mümkün müdür?

Soruyu bu konu altında sormam ip ucu oldu sanırım...

Maskotmajik Çocuk, çakralarıma nitro taksam daha hızlı döner mi?
(:
Aklıma geldi,
Birisi kök çakrasının yerini değiştirdiğini söylemişti, yere sert oturmuş sanırım...

Ben de sorayım; ölen birinin ruhunu, bir bedene yerleştirmek mümkün müdür?

Soruyu bu konu altında sormam ip ucu oldu sanırım...
Kök çantasını değiştirmek fiziksel bir etkenden dolayı oluşabiliyormu😂 nitromajik misiniz

Kev Kev

Üye
Güçlendiriciden kastın nedir, biraz daha açar mısın?

Rica ederim. Discord’dan detaylı olarak çakralarımızı nasıl düzenleyebileceğimizi, sorunlu çakranın hangisi olduğunu nasıl anlayabileceğimizi anlatacağım. Buna ek olarak sevdiğim bir çakra düzenleme çalışmasını kısa süre içerisinde foruma ekliyor olacağım.

Geç cevabım için üzgünüm Kev :’)
kontrollü demek daha doğru olur sanırım...foruma gelecek yazıyı merakla bekliyorum çok teşekkür ederim kinyas geç değil :')

Gece V

𝓚𝓲𝓷𝓰 𝓸𝓯 𝓥𝓸𝓷
Yönetici
Lider
Tam olarak ne gibi sebeplerden dolayı çakralarımızı kapatmak isteyebiliriz?
Çakranın görevlerinden birisi olan dışarıdan enerji almak ya da vermek gibi enerji alışverişlerini engellemek amacıyla, şifadan önce çakralarını ve enerjisini arındıran şifacılar tarafından kısa süreli olarak kapatılması örnek olarak verilebilir. Buna alternatif olarak farklı yöntemler de kullanılabilir.. öneride bulunacak olsaydım farklı yöntemler önerirdim.

Burada kapalı olmasından kasıt saat yönünün tersine dönmesidir, tamamen devre dışı bırakmak değil.

Sasewin

Üye
Çakranın görevlerinden birisi olan dışarıdan enerji almak ya da vermek gibi enerji alışverişlerini engellemek amacıyla, şifadan önce çakralarını ve enerjisini arındıran şifacılar tarafından kısa süreli olarak kapatılması örnek olarak verilebilir. Buna alternatif olarak farklı yöntemler de kullanılabilir.. öneride bulunacak olsaydım farklı yöntemler önerirdim.

Burada kapalı olmasından kasıt saat yönünün tersine dönmesidir, tamamen devre dışı bırakmak değil.
Teşekkürler 🍁