GÜNEŞ BÜYÜSÜ - Şifa

Güneş; ışığı,sağlığı,mutluluğu temsil eder ve hayatın tüm yönlerinin dengeli gelişmesini sembolize eder. Bu kart, kendi güneş sistemimizin, hayat veren güneşine bağlı olarak, tarotun en neşeli kartlarından bir tanesidir.
Sağlığa kavuşmak ; motivasyon kazancı gelecek yeni yılın sizin için üretken olması ve sık sık yurt dışı seyahatlerine gitmek konusunda yardımcı olacaktır.

Malzemeler:
Portakal rengi sunak kumaşı
Sarı mum
Portakal rengi mum
Yasemin Özyağı
Çeşitli meyve
Güneş kartı ( Tarot)

Sunağı meyvelerle dekore edin. Her iki muma yasemin yağı sürün ve aralarında güneş kartı olacak şekilde, Sarı mumu sunağın doğusuna , Portakal renkli mumu da batısına yerleştirerek yakın sonra şu sözleri söyleyin ;

"Buradayım ve güneşin gücünü, Hayat boyu benimle olması için çağırıyorum
onun ışıkları, yüzümü ve sırtımı, çok şiddetli yakmasın.
Güneşin ruhu, bütün yaptıklarımda benimle olsun. Başarı bana gelsin
Hayatım, hep mutluluk ve serbestlikle dolsun."

Odada başınızın üstünde, Altın bir disk parladığını ve yavaşça, başınızın içine , sonra vicudunuzun tamamına girdiğini imgeleyin. Işıkların içinizden dışarıya saçıldığını hissedin bu disk, içinizde ve etrafınızda parlasın . Bunu bir süre yaparak biraz zaman geçirin Mumlar yandığında, hayatınızda hızlı bir şekilde girmeye başlayan pozitif güçler üzerine Meditasyon yapın. Gereken sürenin bittiğini hissetiğinizde, Mumları üflemeden söndürün. Biraz meyve yiyin.
Büyüyü bir sonraki iki gün tekrarlayın. Bitirdiğinizde, Kalan meyveleri toplayın ve DÖRT YOL AĞZINDA gömün

Not = Alıntı

Son düzenleme:
R

Rias Gremory

Ziyaretçi
Ziyaretçi
Merhaba,bu güzel yazı için teşekkürler Ricky.

Yazında güzel noktalara değinmişte olsan,konuda benim şahsi görüşlerime uymayan bir kaç yer bulunmakta.
İzninle seninle paylaşayım ve daha detaylı bir şekilde konuşalım.
Öncelikle bana kalırsa “Güneş Büyüsü” olarak değil de “Ritüel” olarak adlandırmak daha doğru olurdu diye düşünüyorum.Elbette başta belirttiğim gibi bunlar benim şahsi görüşlerim ve yanıldığım bir nokta varsa düzeltmeni rica ederim.
Öncelikle neden “Büyü yerine Ritüeli tercih ettiğime gelelim”
“Günlük Ritüel demek daha doğru olacaktır sanırım”
Büyü kavramı çok geniş ve insan bedeninin dışında zihninde ortaya konulduğu bir kavram.
Büyü denilen olguyu yerine getirebilmek için öncelikle kişinin bedeninin,zihninin ve alt zihninin farkında olması bununla beraber bu olguları oldukça iyi kullanabilmesi gerekmektedir.
Büyü denilen kavramda elde edilmek istenen amaç karşılığı iyi veya kötü bir bedel verilmelidir.
Büyü iletişime geçmek ve istediğimiz her neyse bunun için bir bedel sunmaktır bana kalırsa.
Bu nedenle yazında da bahsettiğin gibi pozitif enerjiyi kendimize çekmek adına Güneş Büyüsü değil de Güneş Ritüeli kavramını kullanmanı daha uygun bulurdum.
Büyü herkesin yapabileceği bir olgu değildir.
Büyü sırasında farkında olmadan yapılan ufak bir hata bile kötü sonuçlara yol açabilir.
Bu nedenle zihninin ve alt zihninin gerçekten farkında olmayan kimseye önermiyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba saygıdeğer Gremory öncelikle güzel açıklamaların için teşşekür ederim
anlatım açısından kendimi düzelticeğimin teminini veriyorum. Fakat
eksik eleştirdiğin bazı konular var mesela "BÜYÜ" nedir. Büyü doğanın Sübjektif bir akımıdır.
Bu sebeple insanlar kendi hayatlarında pozitif-negatif enerjileri fark etmeden sürekli yapmaktadır.
yani büyü yapabilmemiz için hodoo veya daha farklı ritüel masasına ihtiyacımız yoktur.
Enerji en küçük parçacık maddenin haliyse bu dünyamızı ve evrenimizi oluşturan herşey enerjidir.
bu sebeple enerjiyi bir dilekle yönlendirmek. Büyü tabirinin temel bir adıdır.
GÜNEŞ RİTÜELİ demek GÜNEŞ BÜYÜSÜ arasında anlam açısından 1 fark görüyorum
Ritüel süreklilik anlamını taşıyan bir olgudur ARINMA RİRÜELİ gibi fakat Bu bahsetmiş olduğum
olumlama büyüsü süreklilik isteyen bir enerji yönlendirmesi değildir. Bunu bir kere yaparsın istersen daha çok
ama sürekli yapmaya mecbur olunmadığı için Büyü kelimesini kullandım büyü her enerjiyi kapsar iyi çalışmalar dilerim :)

R

Rias Gremory

Ziyaretçi
Ziyaretçi
Açıklamaların için çok teşekkür ederim Ricky.

Bazı alanlarda dediklerini anlamış olsamda hala birleştiremediğim parçalar var.
Enerjiyi bir dilekle yönlerdirmenin Büyü tabirinin temel adı olduğunu söylüyorsun.Buna katılmıyorum.Büyü yerine buna inaç diyebiliriz bence.Evrenin ve doğanın gücüne olan inancımız..Fakat gördüğüm kadarıyla bu dilek esnasında yazında kullanılması gereken maddeler sunuyorsun.Enerjiyi yönlendirmek konusunda kişinin o an pozitif olması o nesnelerin pozitif enerji taşıyabilecekleri anlamına gelmiyor bence.Bu yüzden bir önceki yazımda da dile getirdiğim gibi kendi enerjisini ve çevrenin enerjisini anlayabilecek düzeyde olan insanların bunu yapmasını daha mantıklı buluyorum.Bu da insanın zihnini ve alt zihnini anlamasıyla başlıyor..Hodoo ve ritüel masasına ihtiyacımız yok demişsin,elbette yazımda buna yer verdiğim bir alan görmesemde şunu belirtmek isterim; Büyü esnasında kullanılan her materyalin bir enerjisi vardır.Aslında bunu Hodoo ve ritüel masasıyla sınıflandırmak yanlış bana kalırsa.Bunlara sahip olan insanların sanki büyü yapabileceği izlenimini veriyor okuyucuya.
Elimizde o materyaller olsa bile,o eşyaların bizden önce biriktirdiği enerjiyi bilmeden veya kendi enerjimizi kullanmayı bilmeden bu işe başlamamamız gerekir.Ritüel denen olguyu süreklilik kapsamında olduğu için Büyüden ayrı tutmuşsun.Büyü enerjiyi kapsıyor olsa bile çoğunlukla ruhani varlıkların ve doğanın enerjisinden yardım alınan bir kavramdır..Aslında Büyü de süreklilik kapsayan bir olgudur.Çünkü yaydığımız enerji süreklilik halinde olacaktır.Yazının sonlarına doğru hazırlanan materyallerin bir alana bırakılması gerektiğini söylemişsin..Bırakılan alanda ne tür bir enerjinin olduğunu bilmeden bunu yapmakta oldukça yanlış geliyor bana.Buna ritüel demeni tavsiye etme nedenime gelirsek eğer,bana göre Ritüel tam da bahsettiğin bu “enerjiyi bir dilekle yönlendirme” terimine daha uygun oluyor sanki.

Ritüel biraz daha inanç’la alakalı gibi geliyor bana..Evrenden bir dilek dilemenin,pozitif bir enerji beklemenin inancı..Elbette yanıldığım ve kendimi tam olarak açıklayamadığım yerler olmuştur..Açıklamalarınız için tekrardan teşekkür ederim.

Ek olarak; Enerjiyi dilek yoluyla yönlendirmek mümkün müdür ? Dilek dediğimiz şey bir beklenti değil midir ? Dilek tutarız ve gerçekleşmesi için pozitif enerjiye yükleniriz.Fakat gördüğüm kadarıyla yazınızda insanlara şifa ve bereket sunuluyor.

“Sağlığa kavuşmak ; motivasyon kazancı gelecek yeni yılın sizin için üretken olması ve sık sık yurt dışı seyahatlerine gitmek konusunda yardımcı olacaktır.”

Benim yazının son kısmında gördüğüm şey bir truzim şirketinin reklamı gibi duruyor.

“Lütfen bunu kabaca algılamayın,objektif yaklaşıyorum.Konudan habersiz bir okuyucu gibi okuyorum her yazılanı.”

Eğer dediğiniz gibiyse yani “ Ritüel kavramı devamlılık gösterirken,Büyü tek seferlik olan bir olguysa” Enerjiyi bir seferde yönlendirmek mümkün müdür ? Potizif enerjiyi hayatımızın her alanında aktif ve devamlı tutmamız gerekmez mi ? Bu büyü yapıldıktan sonra bu amaçlar uğruna hiçbir çaba sarfetmesek bile bir kere yapılan ve devamlılığı olmayan bu büyü bize yardımcı olacak mıdır ?

Çaba gösterilmeyen bir unsuru bize sadece dilediğimiz için “Güneş Büyüsü” mü sağlayacaktır ?

Evrenin düzeni ve enerji akışıyla oynanırsa doğanın bize nasıl bir enerji sunacağını bilebilir miyiz ?
-
Evrende bulunan bu enerjiye ruhlarında dahil olduğunu unutmayalım..

Açıklamaların için teşşekür ederim tekrardan söylüyorum İzah açısından dediklerinin bazılarına katılıyorum.Bu zamana kadar enerjiyle uğraşan veya enerjiyi yeni tanıyan insanlar dediğin gibi hemen ve kısa süreli veya fazla enerji kapasitesi olan büyüleri yapamazlar fakat senin bahsettiğin büyüler ile bu büyünün bir farkı var olumlama çalışmaları büyü kapsamına girer fakat dediğim gibi olumlama dışında birden fazla yönlendirme çeşitleri var

doğanın sistemine etki eden ve bizim inançlarımızı esas alan her enerji büyü adı altındadır. orda bahsettiğim gibi bir dilek sadece bir örnekti dilek dışında birden fazla yönlendirme durumları var gelelim hodoo konusuna elbette herkesin sadece metaryal sahibi olmaları onları uzman yönlendirici yapmaz fakat hodoo masasını baştan sona yaratmasını öğrenirsen bundan bir tecrübe sahibi olursun tıpkı meditasyonu keşfedip hemen trans haline bürünmemen gibi 2 adım atılmaz enerji adı altında her hareketin bir başlangıcı mecvuttur ve herkesin doğruları ve inancı bu eko sisteme etki eder bu sebeple senin yanlış algıladığın bu başlık kimileri için doğru olabilir. Büyü her ne kadarda içinde karışıklığı kaosu ve düzeni barındırsada basit bir temeldir büyü için donanımlı olmana gerek yok inanırsan o meyveyi nereye gömeceğini anlarsın çünkü büyüyü hissederek yaparsın eğer gömdüğün toprak sana göre sadece çamur parçası olursa amacına ulaşamaz o sebeple hislerinle gömmek için neresi sana iyi hissettiriyorsa oraya gömebilirsin. Açıklamaların için gerçekten teşşekürler kendimi törpüleyeceğim . İyi çalışmalar.

Ek açıklama olarak: Enerji sürekliliği barındırır evet doğru söylüyorsun ama herzaman yönlendirme yapmazsın bu hayatta her olguya yönlendirme yapsaydık enerji açısından yetemezdik bu sebeple bu hayatta bazı seçimlerimiz oluyor kimi majisyen kendisini arındırmayı seçer kimi majisyen arındırmaz ama arındırılması gereken çakralarımız zihnimizin seçimleriyle doğru hareket eder hislerimiz bu sebeple herşeye yönlendirilmiyor hep metal müzik dinlemek yerine bu hayatta başka şarkılarada muhtaç oluyorsun farklı olmak gibi aynı şeyleri yapmamak gibi ama bu evrende yönlendirdiğimiz temel enerjiler ve büyüler vardır duygularımız gibi duygularımız hislerimizi oluşturuyorsa ve buda bizi insan yapıyorsa herbirimizin enerjisininde çeşitliliğini doğurur. Yani bu hayatta temel şeyler dışında seçimlerimiz doğrultusunda yönlendirme yaparız.​

Son düzenleme:
R

Rias Gremory

Ziyaretçi
Ziyaretçi
Güzel,fakat anlam açısından yerine oturtamadığım cümleleri barındıran bu geri dönüş için teşekkür ederim Ricky.

“Doğanın sistemine etki eden ve bizim inançlarımızı esas alan her enerji büyü adı altındadır.” Demişsiniz.

Bana kalırsa;
“Büyü, doğanın enerjileri ile bağlantı kurarak değişim yaratmasıdır. Doğanın bu enerjileri her şeyde var olur. Her şey enerji ipi ile birbirine bağlıdır. Büyü, enerji parçalarının kontrol ve manipülasyonudur. Büyü, maddi gerçeklikte değişiklikler getirmek için bu enerji gerçekliğini değiştirmenizin aksine maddi dünyanızı değiştirmenizin enerji gerçekliği üzerinde değişikliklere neden olmasını sağlar.”

“Büyü her ne kadarda içinde karışıklığı kaosu ve düzeni barındırsada basit bir temeldir büyü için donanımlı olmana gerek yok inanırsan o meyveyi nereye gömeceğini anlarsın çünkü büyüyü hissederek yaparsın eğer gömdüğün toprak sana göre sadece çamur parçası olursa amacına ulaşamaz o sebeple hislerinle gömmek için neresi sana iyi hissettiriyorsa oraya gömebilirsin.” Demişsiniz.

Bana kalırsa;
Büyü basit bir temel değildir. Ve özelikle büyü için donanımla olunması gerekmektedir..Başka dünyalara kapılar bile açabilen bu olguyu basite indirgemek oldukça yanlış geldi bana.
İnanmaktan bahsetmişsiniz.inanırsam gömeyeceğim doğru yeri bulabileceğimi söylemişsiniz.Tam olarakta bunu soruyorum aslında size,benim doğru bulduğum enerji belki de eskiden negatif enerji barındıran bir yer.Bize geri dönüşünün nasıl olacağını nasıl bilebiliriz ki ?”

“Enerji sürekliliği barındırır evet doğru söylüyorsun ama herzaman yönlendirme yapmazsın bu hayatta her olguya yönlendirme yapsaydık enerji açısından yetemezdik” Demişsiniz.

Bana kalırsa;
Yazınızın başında söylediğiniz şeyle ters düşüyorsunuz..”Bu sebeple insanlar kendi hayatlarında pozitif-negatif enerjileri fark etmeden sürekli yapmaktadır.” Demiştiniz.

Enerji her zaman süreklilik gösterir ve potizif bir enerjiyi daim tutmak adına süreklilik gösteren yönlendirmeler yapılmalıdır.Meditasyonlar buna bir örnektir..Enerjimiz yetmezdi dediğiniz noktada zaten devreye giriyor bu potizif enerji ritüeli..

“Hep metal müzik dinlemek yerine bu hayatta başka şarkılarada muhtaç oluyorsun farklı olmak gibi aynı şeyleri yapmamak gibi ama bu evrende yönlendirdiğimiz temel enerjiler ve büyüler vardır duygularımız gibi duygularımız hislerimizi oluşturuyorsa ve buda bizi insan yapıyorsa herbirimizin enerjisininde çeşitliliğini doğurur”
Demişsiniz.

Cümlede anlamaya çalıştığım noktalar olsada,bir anlam karmaşası içinde savruluyorum..
Devrik bazı cümleler nedeniyle tam olarak neyi aktarmak istediğinizi anlamadım..

Merhaba tekrardan :) başta bana tekrardan geri dönüş sağladığınız için teşşekürler bu benim açıklamamla alakalı son yazım olucak forumumuzun amacından sapmaması açısından iyi niyet göstergesi olarak algılayabilirsiniz şimdi gelelim size yanlış gelen ve mantığınızla açıklamış olduğunuz cevaplara:

“Büyü, doğanın enerjileri ile bağlantı kurarak değişim yaratmasıdır. Doğanın bu enerjileri her şeyde var olur. Her şey enerji ipi ile birbirine bağlıdır. Büyü, enerji parçalarının kontrol ve manipülasyonudur. Büyü, maddi gerçeklikte değişiklikler getirmek için bu enerji gerçekliğini değiştirmenizin aksine maddi dünyanızı değiştirmenizin enerji gerçekliği üzerinde değişikliklere neden olmasını sağlar.”

büyü hakkında önceki açılamalarımıda okumadınız veya saptırmaya devam ediyorsunuz sanırım şöyle ve son kez açıklıyım sizin dediğiniz ip gibi bağlantı konusu enerji parçacıklarının birbirleri ile bağlantılı olma konusu e zaten buna karşı birşey söylemedim tekrar söylüyorum büyü enerjinin yönendirilmesiyle ortaya çıkan bir olgudur ya kişi tarafından yada doğa tarafından yontulan yönlendirilen enerjiler büyü kelimesi içerisinde yer alabilir.
Büyü basit bir temel değildir. Ve özelikle büyü için donanımla olunması gerekmektedir..Başka dünyalara kapılar açın bu olguyu basite indirgemek oldukça yanlış geldi bana.
İnanmaktan bahsetmişsiniz.inanırsam gömeyeceğim doğru yeri bulabileceğimi söylemişsiniz.Tam olarakta bunu soruyorum aslında size benim doğru bulduğum enerji belkide eskiden negatif enerji barındıran bir yer.Bize geri dönüşünün nasıl olacağını nasıl bilebiliriz ki ?

Bahsetmiş olduğunuz bu konu hakında şunları söyleyebilirim büyü genel bir tabirdir içerisinde birçok şeyi barındırır yönlendirlir kendi adına düşlerin ve amaçların bile inancın doğrultusunda büyüdür sanırım sizler büyünün herşey olduğunu söyleyip bir materyal yönetmeyle ve belli başlı tılsım teknikleri ile zor da olsa olabilitesi olucak şeyler olarak düşünüyorsunuz. Şöyle söyleyim son kez söylüyorum inanırsan ufacık bir beddua bile inancına göre gerçekleşir bu evrende inanç esasları önemlidir.
iç güdüsel olarak zaten daha önce kötü bir geçmişin olduğun yere gömmekten vazgeçersin. Ama daha önce tanımadığın yada bilmediğin bir yere gömmen seni kötü etkilemez baktığın her ağaç her doğa eko sistem içerisinde kendisini tazeler daha önce orda çok kötü bir büyü yapılmış olsa dahi orda sürekli kalmaz çok kadim olmadıkça siz bir ilk önce doğaya güvenin o size neresinin doğru olduğunu hissetirir. Daha önce hiç gitmediğin bir mekanı daha gitmeden yorumlamamalısın belkide o mekanda çok eğleniceksin doğanın revize ortamına ve tazeliğine güvenelim :) hayatta herşey evrim halindedir evren bile yırtılmadan bu yana genişliyor.

Yazınızın başında söylediğiniz şeyle ters düşüyorsunuz..”Bu sebeple insanlar kendi hayatlarında pozitif-negatif enerjileri fark etmeden sürekli yapmaktadır.” Demiştiniz.
Enerji her zaman süreklilik gösterir ve potizif bir enerjiyi daim tutmak adına süreklilik gösteren yönlendirmeler yapılmalıdır.Meditasyonlar buna bir örnektir..Enerjimiz yetmezdi dediğiniz noktada zaten devreye giriyor bu potizif enerji ritüeli..

enerji bu evren genişledikçe süreklilik gösterir zaten bu konu saptırmayıda anlatıyım duygular enerjilerimize bağlıdır ve kötü duygularımızı iyi duygularımızı seçemeyiz o an ne olduysa akışına göre yönlendiririz. bu sebeple insanlar pozitif- negatif enerjileri yaşadıkları anlık durumlara göre fark etmeden yayarlar. meditasyon dediğimiz şey bilinçli olan insanların ekstra dan medite olup kendi çakra düzenlerini ve auralarını tazeler ve güç katar ama daha önce meditasyonu duymamış insanlar bile doğanın eko sisteminin kanunu adına meditasyonlar yaparlar düşünmekte bir meditasyondur uyumakta bir meditasyondur. pozitif enerji ye ihtiyaco olan kimi insanların negatif baskısından dolauı bunu tercih edebilirler TERMODİNAMİK yasalara göre hiçbir enerji tam potansiyelini dışarıya aktaramaz ve sen diyorsunki bu evrende ve bu hayatta herşeye enerji aktarıyoruz bende diyorumki bu hayatta seçtiğimiz olgular doğrultusunda enerji veriyoruz mesela senin bana geri dönüş sağlamandan sonra benim bu klavyelere düşüncelerimi vermek benim elimde ve ben buna enerji veriyorum tam akside olabilirdi ben bu yazıları boşverip hayatıma bakabilirdim bunun yerine daha farklı birşey yapıp getirsi olan veya olmayan şeyler yapabilirdim bu bir örnek Bu evrende seçtiğimiz yollar doğrultusunda emek gösterir ve enerjilerimizi aktarırız iyi çalışmalar dilerim.

R

Rias Gremory

Ziyaretçi
Ziyaretçi
Anladım Ricky.

“Merhaba tekrardan :) başta bana tekrardan geri dönüş sağladığınız için teşşekürler bu benim açıklamamla alakalı son yazım olucak forumumuzun amacından sapmaması açısından iyi niyet göstergesi olarak algılayabilirsiniz.” Demişsiniz..

Forumumuzun tam olarak amacı zaten “tartışmak,konuşmak ve paylaşmak.”
Ama yine de sen bilirsin (;

“büyü hakkında önceki açılamalarımıda okumadınız veya saptırmaya devam ediyorsunuz sanırım”Demişsiniz.

Bilgi alışverişi yapmaya çalışma çabamı “saptırmak” olarak anlamanız açıkcası beni üzdü..Okumadan ve anlamadan konuşmaya çabalayacak bir birey olduğumu pek sanmıyorum..Sizin bu yazınıza dönüş sağlamadan önce başka yazılarınıza bakmak ve düşünce yapınızı anlamak istedim.Fakat başka bir gönderi bulamadığım için sizinle iletişime geçerek yaptım bunu..Ama görüyorum ki stres altında,savunduğunuz düşünceye ağırlık vermek yerine kelime aralarında bana sunabileceğiniz küçük anlamlarla uğraşıyorsunuz.
Yinede teşekkürler.

İzninizle bu tartışmaya burada ben de son veriyorum.
Fakat bunu forumun amacını aşmamak adına değil bir bilgi alışverişi göremediğim için,bilgi aktarma ve alma çabamın “saptırmak,okumamak,anlamamak” olarak görülmesinden dolayı yapıyorum..

Çalışmalarınızda başarılar diliyorum Ricky.

3kp

Üye
Tatlı ve hoş bir tartışma olmuş. İkiniz tarafından verilen bilgileri de yer yer doğru buluyorum. Takıldığınız kısımları sormak ve bunları tartışmak elbette forumun özüdür ama olay "Tartışmadan" dışarı çıkmamalıdır. İki taraf da bunu fark ettiği ve olgunca karşıladığı için teşekkür ediyorum. İyi forumlar.