Negatifden > Pozitife

Katılmıyorum, bazı durumlar o kadar negatiftir ki, hiç bir şey olmamış gibi spor yapıp müzik dinleyemezsiniz. Burada yapılması gereken şey, insanın sonsuza kadar mutlu ve pozitif bir hayat yaşama ihtimalinin sıfır olduğunu, kötülüğün de hayatın içerisinde önemli bir yerde olduğunu kabullenmek. Bunu kabullendikten sonra, yaşamak isteyen bir insan ne olursa olsun, direkt olarak sağlığını etkilemediği sürece her şeyin altından kalkabilir. Verdiğiniz örnek, depresyonda olan bir insana spor yap demek gibi.

Ajna

Üye
Katılmıyorum, bazı durumlar o kadar negatiftir ki, hiç bir şey olmamış gibi spor yapıp müzik dinleyemezsiniz. Burada yapılması gereken şey, insanın sonsuza kadar mutlu ve pozitif bir hayat yaşama ihtimalinin sıfır olduğunu, kötülüğün de hayatın içerisinde önemli bir yerde olduğunu kabullenmek. Bunu kabullendikten sonra, yaşamak isteyen bir insan ne olursa olsun, direkt olarak sağlığını etkilemediği sürece her şeyin altından kalkabilir. Verdiğiniz örnek, depresyonda olan bir insana spor yap demek gibi.
Olaya nasıl baktığın büyüklüğünü belirler. Örneğin ilişkinin bitmesi herhangi bir evlilik durumu söz konusu değil ise kendine zarar verebilecek konuma gelmek hatta kendine zarar vermek bence sağlıklı bir davranış olduğunu düşünmüyorum. Sonuç olarak o insanın gitmesi hayatının bittiği anlamını taşımıyor. Bu sebeple büyüterek acı çekmek doğru değil. Benim bahsettiğim tamamı ile bundan ibaret aşabileceğiniz düzeyde problemlerden bahsettim. Yoksa tabii ki olumsuz ve aşılması zor durumlarda bu dediğimi yapmanın mümkün olmadığını bende biliyorum. Yorumun için teşekkürler