Temel Adımlar V Yola Giriş

Gece V

𝓚𝓲𝓷𝓰 𝓸𝓯 𝓥𝓸𝓷
Yönetici
Lider
Merhaba Kargalar,
1711395111071.pngbugün forumda işinizi kolaylaştıracak, yeni başladıysanız bir nevi yol haritası olacak bir yazı yazacak ve linkler bırakacağım.
enerji gibi konularda yeniyseniz epey işinize yarayacaktır diye düşünüyorum.

öncelikle hangi ekolle ilgilenecekseniz ilgilenin temelinde enerji var, enerjinin ne olduğunu anlamak için buradaki linkten enerji kategorisine girip, paylaşılan yazıları okuyabilirsiniz.

sırada çakralar ve aura var, bunların ne olduğunu bilmek, kendi çakralarımızı enerjisel bir çalışmaya başlamadan önce düzene sokmak oldukça önemlidir. Aura ise eski bir arkadaşımın tabiriyle, "ruhun dışa vurumu" gibidir. Auralardan karşınızdaki kişinin ruh halleri, karakteristik özellikleri gibi bilgilere erişebilmenizin yanında aurayı tam olarak anlayıp üzerinde çalışmaya başladıktan sonra enerjinizi sömüren şeylere karşı farkındalık kazanabilirsiniz. Aynı zamanda size yapılan bir büyü, çalışma varsa bunları da kendi auranızdan anlayabilirsiniz. Çakralar ve auralar hakkındaki yazılara buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca kategori içerisinde hayvanların çakraları, eterik beden, ley hatları gibi ilgi çekici ve kısmen eğlenceli konular da var.

sırada meditasyon var, bu kategori altında element meditasyonlarından tutun kişisel gelişiminize katkı sağlayacak her türlü meditasyonu bulabilirsiniz. Ayrıca yoga gibi meditasyona benzer çalışmalar da bu kategori altında yer almaktadır. Şöyle bir öneride bulunmak istiyorum, örneğin ateş meditasyonu ateş elementiyle ilgili, benim ilgimi çekmiyor ya da beni ilgilendirmiyor şeklinde düşünmeyin. Çünkü element meditasyonlarının içerisinde yazan bilgiler bilinçaltınız, bedeniniz, duygularınızla ilgilidir. İlgili konulara buradan ulaşabilirsiniz.

Sırada bizi meteryaller bekliyor, meteryaller bir çalışma yaparken kullanacağımız gereçleri içermektedir. Bu başlık içinde yazanlar meteryallerin anlamları, nerede nasıl kullanılması gerektiği şeklinde bilgiler içermektedir. Bu meteryalleri neden kullandığımız ve diğer detaylar da ayrıca bu kategori içerisindedir. İlgili meteryalleri genel olarak her çalışmada kullanacaksınız, bu yüzden bu önemli bir adım. İlgili konuya da buradan ulaşabilirsiniz. Neden bilmiyorum ama elemental varlıkları da oraya yazmışız, elementlerin doğasına dair paylaşımları da oradan bulabilirsiniz. Muhtemelen sonra yerini değiştiririz ama değiştirirsek bilgi de veririz.

Genel olarak;
Temel adımlar ve yola giriş, dersek;

Öğrencinin enerjiyi keşfetmesi ilk adımdır. Sonrasında ise bilgi edinme ve ayrıştırma süreci gelmelidir,
bu noktada bol bol okumanız lazım. Aura, çakralar, enerji kanalları, enerji kullanımı, tonları, türleri, renklerin özellikleri, temel inançlar ve yasalar(karma, üç kat yasası vs..), dinler, mitolojiler ve tarihleri, altar, altar malzemeleri ve anlamları, kristaller, element yönleri, renkleri, meditasyonları, parapsikoloji konuları, astroloji, gezegen saati hesaplamaları.. ve türevi bir çok şey. Bu sırada meditasyon yapmalı, hayır aslında bu cümleyi sevmem her yeni başlayana herkes hep meditasyon yap der.. size aklınızı kaybettirecek bir şey söyleyeyim, meditasyon yapmak zorunda değilsiniz. Bum! evet. Meditasyon yapmak zorunda değilsiniz ama odaklanmayı öğrenmek zorundasınız, bu işte odaklanmak önemlidir, odaklanamazsan kaybedersin. Bunu ben de meditasyonla sağladım ancak farklı metotlar kullanabilirsiniz, size kalmış.

Pratiklere başlamadan önce bir arınma dönemine girebilirsiniz. Kendinize pratik seçip (örneğin reiki) o pratiği düzenli olarak uygulayabilirsiniz, bu da aynı zamanda sizin sezgilerinizi arttıracaktır. Bir yandan minik bir deftere bilgilerinizi ve deneyimlerinizi yazmanız size arkadaş olur. Rüya güncesi gibi şeyler kullanıp rüyalarınızı daha detaylı hatırlayabilir ve daha gerçekçi yaşayabilirsiniz. Unutmayın rüyalar varlıkların bizlerle iletişime geçmek için genelde kullandığı ilk kanaldır. Aynı zamanda reenkarnasyon, kehanet tarzı çalışmalar yaparken de bizler rüyalardan destek alırız.

Altarınızı tasarların, hangi inanca sahipseniz özel günleri öğrenin ve anlamlarına göre bu günlerin enerjilerini kullanın.

Çember gibi uygulamaları öğrenin, sembolleri ve sembollerin güçlerini kullanın.

Kutsamayı ve kutsal suyu kullanmayı öğrenin. Ay suyu yapmak da buna girebilir.

Rünleri kullanmayı da deneyebilirsiniz, ben severim, rünler iyidir.

Mühürler, yapım yöntemleri, kullanımları.. Bitkiler hakkında temel bilgiler, yaraları tedavi, rahatlatıcı kokular, korunmak için hangileri kullanılır.

varlıkları tanımak- en çok bilinen varlıklar ve bunların mitleri, erk hayvanları gibi kültürlerin destek aldığı ruhlar -farklı kaynaklardan araştırmanızı öneririm.- ..

Bunları yaparken elbette fiziki hayatınıza da önem verin, devamlı arınmalar, ara ara uygulanan diyetler, spor ve kitap okumak gibi etkinlikler şart. Bir yandan da karakter gelişiminize katkı saylayacak onur içeren yasaları(samuray yasası gibi) etüt edebilirsiniz, kişisel önerimdir. Sanatla da uğraşın, hangi dalı olursa olsun.

Başlangıç ve orta seviye olarak ayıracak olursak, örneğin bir mitolojinin ne olduğu, hangi kültürlerle ilişkili olduğunu bilmek başlangıç seviyesidir, onun Tanrılarını, yazıtlarını, önemli günlerini, kültürlerini, geleneklerini, ritüellerini, sembollerini, müziklerini öğrenmeye başlamaksa orta seviyedir. Örneğin enerjide, ne olduğunu bilmek başlangıç olsa, yapısını deneyimlemek ve keşfetmek, kendi enerjini kullanmayı ve gözlemlemeyi öğrenmek orta seviyedir. İleri seviyesinde de etrafındaki, evrendeki enerjileri keşfetmek ve manipüle etmek vardır. Ben şahsen başlangıç, orta seviye, ileri seviye terimlerini sevmem. Çünkü ileri seviye olarak gördüğümüz enerji manipülasyonu çok çeşitli ve sonsuz derinlikte olan bir konudur. Yani yazdığım her konu aslında hem başlangıç, hem orta hem de ileri seviyedir. Melekleri bilmek ve onlarla çalışma yapmak ya da seraphimlere girip eski yazıtları okumak farkı gibi düşünün. Bu bitkilerde de böyledir. Her bitkinin mutlak bir anlamı yoktur, dozajları bile fark eder çoğu zaman. Bence böyle ayrımlar yapmayın, yol seçin ve ilerleyin, yol da sizinle ilerleyecektir.

Yazdığım yol çizgisinde önerdiğim her konu için forumumuzdan linkler kırmızı olanlara bıraktım, üstlerine tıklayarak ilgili kategoriler hakkında yazılan, paylaşılan konulara ulaşabilirsiniz. Sadece kargalarda değil farklı internet sitelerinden de araştırmalar yapmanızı öneriyorum, burası bizim olabilir ancak buradan çok daha önemli olan şey, sizin gelişiminiz. Bunun için farklı insanlarla konuşun, tartışın.. tartışmaktan asla çekinmeyin. Bırakın fikriniz çürüsün, birisi sizin bir fikrinizi deviriyorsa ne mutlu size, daha güçlü şekilde inşa edebilir her zaman baştan başlayabilirsiniz. Unutmayın ki yanlışı bilmek utanılacak bir şey değil, yanlış olduğunu bile bile devam etmek utanılacak bir şeydir.

Hepinize majikal yolunuzda başarılar dilerim.
Gece V

Lament

Teğmen
Üye
Spiritüelizme veya bununla ilgili konulara başlayacak, araştıracak insanlar için gayet açıklayıcı ve basit bir rehber olmuş. Emeğine sağlık..

Aurora

Teğmen
Forumda gezinirken bazı zamanlarda kaybolmayı çok sevsem de böyle bir haritanın olmasına sevindim, özellikle de aramıza yeni katılan arkadaşlar için hem bilgilendirici hem de keyifle gezinebilecekleri bir yazı olmuş. Ellerine sağlık 💫