Vonun hayatımdaki etkisi

Kirke1

Üye
Çoktandır yazmak istediğim bazı şeyleri bugün yazmak içimden geldi. Yazım hataları için şimdiden kusura bakmayın. Normalde uyuyamadığım sabahlar aklıma gelir Vondaki anılarım ama şimdi yazmak kısmet oldu. Her uyuyamadığım sabah geçmiş anılar geçmiş hatırlar ses kayıtları aklıma geliyor. Bunun sebebi Vonun ve içindeki insanların hayatıma , karakterime kattığı şeyler ve o zamanki yaşantımın büyük bir kısmının onla geçmesi olduğunu düşünüyorum. Şuan Von hayatımda değil majiyle uğraşmıyorum ama her anımda vonist gibi düşünüyorum sokakta hayvan gördüğümde , bir çocuğu çaresiz gördüğümde kısacası *insan* olan herkesin etkileneceği şeylerde tabi sadece bu değil. Birçok şeyin farkında olmamı sağlamıştı o zaman öğretmenim dediğim kişiler arkada dönen aslında görmediğimiz şeylerin ya da gördüğümüz ama tepki vermediğimiz olaylara kişilere veya herneyse tepki vermemiz gerektiğini bunları merak edenlerin ve olaylardan rahatsız olanın sadece ben olmadığını öğretmişti. Şimdi vonda olan herkese naçizane tavsiyelerim olacak Von sadece majiyle uğraşmak değildir majiyle uğraşmıyorsanız bile Vonist olabilirsiniz ki çoğu bilinçli kişi böyle birisi ağaca zarar verdiğinde tepki gösteriyorsanız veya bir hayvana zarar verildiğinde bence sizde Vonistsiniz. Maji kısmına gelecek olursak bu grubun yöneticileriyle ilgili şuan 1 tanesini tek tanıyor olsam bile bana göre bulabileceğiniz en iyi öğretmen cidden söylüyorum yerinizde olsam bilgilerini sömürmeye bakarım :) . Üstünden 5-6 yıl geçmesine rağmen keşke zamanında bu soruyu da bunu da sorsaydım diyorum keşke daha fazla vakit geçirseydim diyorum. Yazı bu kadardı yıllardır içimde tuttuğum ve yazma gereksinimi duyduğum şeyleri yazdım belki sizin için normal bir yazı ama benim için yıllardır yapmayı beklediğim şeydi. Okuduğunuz için teşekkürler ,karanlıkta ışık olmaya çalışın...
Kirke

Gece V

𝓚𝓲𝓷𝓰 𝓸𝓯 𝓥𝓸𝓷
Yönetici
Lider
Eski Dostum Kirke,

Sen beni bilirsin, ben de seni. Uzun zaman önce tanıştığımızdan bu yana amacımız, gayemiz değişmedi.
Senin açından da değişmemesi beni oldukça mutlu etti. Sana kattıklarımdan ve böyle bir insan olmandan gurur duyuyorum.

Çok haklısın, sadece majiyle ilgilenenler değil... Amacımızı taşıyan herkes birer Vonist olabilir.
Umudu kurumsallaştıramayız, özelleştiremeyiz.
Adaletsizliğe ses olan, ses olmak isteyen herkes kalbinde taşır Von'u.

İlk günkü kadar vahşiyiz, ilk günkü kadar öfkeliyiz.
Bizler nefsi küçük insanlığın uyandırdığı gölgeleriz, masumiyete yapılan saldırılardan doğduk.
Bir caninin kaos arzusunun bin misli öfkemiz, kaynağımız güçlü...

Öfkemizin kökünde yemek hazırlamadığı için kocasından dayak yiyen o kadın var.
Öfkemizin kökünde tek kalıp sıkıştığı minibüste tecavüze uğrayıp yakılan o kadın var.
Öfkemizin kökünde nefret cinayeti sonucu ölen trans kadın var.
Öfkemizin kökünde tecavüze uğrayıp, rahmi yırtılarak ölen o köpek var.
Öfkemizin kökünde okulundan kaçırılıp, tecavüze uğrayan 4 yaşındaki çocuk var.
Öfkemizin kökünde Kur'an kursuna giderken kaçırılan 8 yaşındaki kız çocuğu var.
Öfkemizin kökünde faytona bağlanıp, sürekli dövülen, eziyet gören atlar var.
Öfkemizin kökünde 4 aylık bebeği kaçırılan aile var.
Öfkemizin kökünde evinin önünde top oynarken kaybolan Ecrin var.
Öfkemizin kökünde çiğ ete karışmış fare zehriyle zehirlenmiş, can çekişerek ölen köpekler var.
Öfkemizin kökünde tecavüz edilerek öldürülen anne köpek ve öldürülen annesinin cesedi üzerinde çaresizce bekleyen yavru var.
Öfkemizin kökünde yemek aradığı çöp tenekesinde sıkıştırılıp alaycı insanların kahkahaları eşliğinde korkudan öldürülen kedi var.
Öfkemizin kökünde "avcı" şahıslar tarafından sakat bırakılıp alay edilerek köpeklere parçalatılan aslan var.
Öfkemizin kökünde sırf sevgilisinden ayrılmak istediği için öldürülen kadın var.
Öfkemizin kökünde deney malzemesi olarak kullanılan, derileri yanarak, acı çekişerek can veren hayvanlar var.
Öfkemizin kökünde hunharca yakılan ve hor görülen doğa var.
Öfkemizin kökünde sirklerde insanları eğlendirmek için "eğitim" adı altında işkence gören hayvanlar var.
Öfkemizin kökünde farklılığından dolayı toplumdan dışlanan ve intihara sürüklenen bireyler var.
Öfkemizin kökünde elleri ve ayakları bağlanıp eniştesi tarafından tecavüze uğrayan 13 yaşındaki kız var.
Öfkemizin kökünde otobüsten evine giderken bir adam tarafından tacize uğrayıp sessiz kalmaya zorlanmış o erkek çocuğu var.
Öfkemizin kökünde nefret kusan insanların hedef aldığı ve intihara, yalnızlığa sürüklenen şahıslar var.
Öfkemizin kökünde kendinden 30 yaş büyük birine ailesi tarafından parayla satılan masum kız çocuğu var.
Öfkemizin kökünde bir lokma ekmek bulmak için çöpün etrafında dolaşırken dövülen ve gözlerini dünyaya yeni açmışken felç kalan yavru köpek var.
Öfkemizin kökünde zehirlenip çukura atılan, mezarı haberi dahi olmadan kazılan köpek var.
Öfkemizin kökünde sahibi tarafından dövülerek sokağa atılan ve hiç bir şeyin farkında olmayan köpek var.
Öfkemizin kökünde Muğla'da kapanla yakalandıktan sonra dövülen tilki var.
Öfkemizin kökünde Köyceğiz'de zehirlenen hayvanlar var.
Öfkemizin kökünde kendini sevdirmek için gittiği adamın tekmeleyerek öldürdüğü kedi var.
Öfkemizin kökünde sırf kadın olduğu için sessiz kalmaya zorlanan, hayatı elinden çalınmışlar var.
Öfkemizin kökünde birbirinden nefret etmekten başka bir şey bilmeyen, cehaletin ordusu haline gelmiş bir toplum var.

Öfkemizin kökünde asırlarca süre gelen sistemde güçlünün ezdiği insanlar, tecavüze uğrayan masumiyet, haksız yere bulaşan acı, yanlış yerde doğduğu için hayatı elinden alınan bebekler, farklı bir takım tuttuğu için linç edilen genç adamlar, zaman geçtikçe omzuna yük bindirilen, bu yüklerin altında kalmaktan özgürlük nedir bilmeyen insanlar var.

...Kaynağımız derin. Sormak istediklerin için her zaman ulaşabileceğin bir konumda olacağım. Aramızda her zaman yerin var.

Evindesin,
Hoş geldin.

Çoktandır yazmak istediğim bazı şeyleri bugün yazmak içimden geldi. Yazım hataları için şimdiden kusura bakmayın. Normalde uyuyamadığım sabahlar aklıma gelir Vondaki anılarım ama şimdi yazmak kısmet oldu. Her uyuyamadığım sabah geçmiş anılar geçmiş hatırlar ses kayıtları aklıma geliyor. Bunun sebebi Vonun ve içindeki insanların hayatıma , karakterime kattığı şeyler ve o zamanki yaşantımın büyük bir kısmının onla geçmesi olduğunu düşünüyorum. Şuan Von hayatımda değil majiyle uğraşmıyorum ama her anımda vonist gibi düşünüyorum sokakta hayvan gördüğümde , bir çocuğu çaresiz gördüğümde kısacası *insan* olan herkesin etkileneceği şeylerde tabi sadece bu değil. Birçok şeyin farkında olmamı sağlamıştı o zaman öğretmenim dediğim kişiler arkada dönen aslında görmediğimiz şeylerin ya da gördüğümüz ama tepki vermediğimiz olaylara kişilere veya herneyse tepki vermemiz gerektiğini bunları merak edenlerin ve olaylardan rahatsız olanın sadece ben olmadığını öğretmişti. Şimdi vonda olan herkese naçizane tavsiyelerim olacak Von sadece majiyle uğraşmak değildir majiyle uğraşmıyorsanız bile Vonist olabilirsiniz ki çoğu bilinçli kişi böyle birisi ağaca zarar verdiğinde tepki gösteriyorsanız veya bir hayvana zarar verildiğinde bence sizde Vonistsiniz. Maji kısmına gelecek olursak bu grubun yöneticileriyle ilgili şuan 1 tanesini tek tanıyor olsam bile bana göre bulabileceğiniz en iyi öğretmen cidden söylüyorum yerinizde olsam bilgilerini sömürmeye bakarım :) . Üstünden 5-6 yıl geçmesine rağmen keşke zamanında bu soruyu da bunu da sorsaydım diyorum keşke daha fazla vakit geçirseydim diyorum. Yazı bu kadardı yıllardır içimde tuttuğum ve yazma gereksinimi duyduğum şeyleri yazdım belki sizin için normal bir yazı ama benim için yıllardır yapmayı beklediğim şeydi. Okuduğunuz için teşekkürler ,karanlıkta ışık olmaya çalışın...
Kirke
Hoş geldin Kirke, uzun zaman oldu bu güzel kıymetli bakış açın ve argümanların için elbette zaman işledikçe bir şeyler evriliyor ya da değişiyor. Bir ideolojiyi veya ideayı kendi içinde değişmez yaparsan bu sadece VON değil ama herhangi bir şey... işte o zaman güzel anılar birikiyor ve bunları yaşamaya devam ediyorsun. Her neyse hoş geldin tekrardan umarım yeni güncel paylaşımlarımızı görür ve bize katılırsın. :)

Son düzenleme:

Kev Kev

Üye
Kirke
Hoş geldin Kirke... Pek bir konuşmuşluğumuz tanışmamız yok ama seni burada bu şekilde düşünürken özlerken görmek çok hoş. Gruba girdiğimden buradaki insanları tanıdığımdan bu yana düşüncem amacım değişmedi. Grup için VON için yapmam gereken şeyleri aksatsam da her zaman sevgisini varlığını hissettim inandım. Uzun bir sorumsuzluk arasından sonra şimdi tekrar toparlamaya kendimi geliştirmeye özen gösteriyorum bunu birlikte yapabiliriz :)... Gördüğüm duyduğum her haksızlıkta, acıda, üzüntüde ve olaylarda VON'u hatırlayıp umutlu oldum...senin de böyle düşünmen çok güzel. Seni tanımak ve inancınla grubumuzda görmek isterim...tekrardan hoş geldin.