Yıldız Enerjisi Meditasyonu

Ajna

Üye
Herkese selam dostlar.

Konumuz , konu başlığından da anlaşıldığı gibi yıldız enerjisi meditasyonudur.
Yıldız enerjisinin bir miktarını meditasyon sırasında çekerek ruhumuzun ve bedenimizin frekansını yükseltmektir.

Önemli : Yapılan prosedürde doğanın akış dengesini bozmayacak şekilde davranmalısınız. Enerji aldığınız yıldızın doğal akışını bozacak , zarar verecek şeylerden mutlaka kaçının!

Meditasyon Aşamaları :

1- İlk olarak 5 dakikalık bir nefes egzersizi ile zihninizi boşaltın ve rahatlayın. ( uzanarak ya da lotus pozisyonunda yapabilirsiniz. )
2- Çakra meditasyonu yaparak tüm çakralarınızı dengeye getirin.
3- Meditasyon sırasında nefes kontrolünü düzgün tutmaya çalışın. Nefes almakta zorluk ya da kesildiğini hissediyorsanız meditasyona devam etmeyin. ( enerjiyi çekmeye ya da yıldıza doğru yükselmeye başladığınız an için geçerlidir. )

Tepe çakranızdan eterik bir beyaz kordon olduğunu imgeleyin. Bu kordon önce atmosfere daha sonra ise evrene çıktığını imgeleyin.
Kordon bağlantısı devam ederken ruhunuzun yükseldiğini ve kordon sayesinde istediğiniz yıldıza doğru gittiğinizi imgeleyin. ( vücut sıcaklığı , bedenin aşırı hafiflemesi , kontrolü kaybetme hissi. Yaşamanız bir nevi normaldir. )
Gideceğiniz yıldızı mutlaka daha önce görmüş olmanız gerekmektedir örneğin : Sirius yıldızı görselleri diye aratın ve görsel hafızanıza alın.
Astral seyahat yapan dostlarım için daha önce bilimin keşfetmediği yıldızları keşfetmek mümkündür. Bu yıldızlara kendinizce takma ad verebilir ve enerjisini çekebilirsiniz. ( Astral seyahat yapanlar için bu meditasyon daha zevkli olacaktır. )

Evrende yol alın ve istediğiniz yıldıza ulaşınca ellerinizi yıldıza doğru tuttuğunuzu imgeleyerek enerjinin avuç içlerinizden tüm bedeninize yayıldığını imgeleyin ve hissedin.

Önemli : Enerji ruhunuzun ve bedeninizin kaldırabileceğinden fazla şekilde asla verilmez. Yeterli enerjiyi aldığınızı hissettiğinizde , Enerji akışının durması , yorgunluk gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. İlahi düzende gereğinden fazla(Kaldıramayacağınız) enerji asla verilmeyecektir bunu unutmayın.

Kendi deneyimlerimde bunun gerçekten faydasını gördüm. Özellikle tezahür konusunda bir adım atacaksınız öncelikle bu meditasyonu yapın.

TheCrow

Üye
Merhaba oldukça bilgilendirici bir yazı olmuş yazı için teşekkür ederim. Ufak bir sorum olacaktı; Yeni başlayanlar için bu meditasyonu önerir misin? yoksa benim gibi yeni başlayan bireyler için tavsiye edebileceğin bir meditasyon şekli değil midir?

Ajna

Üye
Merhaba oldukça bilgilendirici bir yazı olmuş yazı için teşekkür ederim. Ufak bir sorum olacaktı; Yeni başlayanlar için bu meditasyonu önerir misin? yoksa benim gibi yeni başlayan bireyler için tavsiye edebileceğin bir meditasyon şekli değil midir?
Merhaba. Yeni başladıysan eğer bu tarz bir meditasyondan önce çakra meditasyonları , nefes meditasyonları , farkındalık meditasyonları öneririm. Çünkü yıldız enerjisi meditasyonu daha önce enerji çalışmaları ile uğraşmadıysan ağır gelebilir.