𝓚𝓮𝓷𝓭𝓲𝓶𝓮 𝓓𝓪𝓲𝓻; 𝓝𝓸𝓽𝓵𝓪𝓻

Ophelia

Üye
Bir şarkın olsun,senin olsun,hayatına her giren insana"bu benim şarkım bak"diye dinlet.O kişi hayatından çıktığında bir yerde o şarkıya denk gelirse seni hatırlasın.

Tek bir parfümün olsun.Özdeşleşmek iyidir.Dünya bu illa ki bi tek sen kullanmayacaksın.Öyle sana ait olsun ki,bi yabancıda bile o kokuyu duysa "Acaba burada mı?"diye kokuyu dünyanın gözü seni arasın.

Bir tane en yakın arkadaşın olsun.Sadece kötü günde değil,iyi günde de aradığın ilk kişi olsun.Birlikte düşün,birlikte kalkın.Birbirinizi toparlayın.Yaralarınızı sarın.Herkes gittiğinde şanssızlığınıza biraz gülün,biraz ağlayın.

Bir tane çok büyük aşkın olsun.Bir dönem çok sevmiş ol,bir dönem nefret etmiş.Her şey küllendikten sonra tebessümle hatırla.Biraz da bir yanın acıyarak,"Şu an o olsaydı nasıl olurdu acaba hayatım?"diye sorgulayarak,Artık birşey hissetmesen de "Başına birşey gelse yine ilk ben koşarım"diyecek kadar.Unutma masallar mutlu sonla efsaneler kavuşamamakla biter.

Bol bol kitap oku biri seni derinden etkileyen kadar oku.Onu bulduğunda kimseyle paylaşma,O hikaye senin.Beğenmediğin sayfaları yırt,sevdiğin yerleri yıldızlarla donat.Başucunda dursun bekli bir gün biri o sayfaları gizlice keşfeder seni daha iyi tanıma imkanı olur.

Bir şey iste.İmkansız olsun,peşinden koş.Yorul,defalarca vazgeç.Defalarca dene.Susmanın çaresizliğini de yaşa bağırmanın da.Uykuların kaçsın.Düşündükçe saç diplerin bile uyuşsun.Yeter ki her gece yatağına yattığında "Ben elimden geleni yaptım"de.Bazen kazanamamış olsan da,Bir şeyi delice istemenin limitini görmek zaferdir.

Sınırların olsun aşılamayacak,duvarların olsun yıkılmayacak.Herkes onu bilsin,ona göre davransın.